QIntegracja

Qintegracja to niższe koszty wdrożenia i utrzymania wielozadaniowego ekosystemu produktów. To jeden dostawca odpowiedzialny za wdrożenie i utrzymanie spójnego działania produktów. To również przetestowany i wypróbowany scenariusz wymiany danych pomiędzy systemami.

Nasze produkty są w pełni dostosowane do komunikacji między sobą. Systemy najprościej zintegrować z korporacyjną magistralą usług (Enterprise Service Bus – ESB). Pozwoli to połączyć elementy ekosystemu Quarx z rozwiązaniami wdrożonymi w Towarzystwie Ubezpieczeniowym (TU), np. z systemem centralnym lub systemem księgowym. Możemy wdrożyć naszą magistralę ESB. Dostosujemy ją do potrzeb TU, tak aby usprawnić przepływ danych i jej integrację z systemami już działającymi.

Oferowane przez nas produkty mogą również komunikować się ze sobą bezpośrednio poprzez dedykowane API. To alternatywa dla środowisk, gdzie magistrala ESB nie została wdrożona.


Przykładowy scenariusz obsługi ubezpieczenia komunikacyjnego OC/AC

  • 1 Klient posiada aplikację mobilną QMobile. 
Aplikacja skanuje kod Aztec z dowodu rejestracyjnego pojazdu. 
Dane dotyczące auta i właściciela są wysyłane do systemu QFrontend. 
Wykonywana jest kalkulacja oferty i polisy.
  • 2 Oferta lub polisa jest wysyłana na telefon klienta. Klient na swoim urządzeniu może zakończyć proces i kupić polisę.
  • 3 Sytuacja klienta wymaga dodatkowych kroków w procesie (np. jest to młody kierowca lub ubezpiecza auto zabytkowe). QFrontend wysyła „wniosek o szczególne warunki” do systemu QWorkFlow. W systemie QWorkFlow uruchomiony zostaje proces oceny ryzyka ubezpieczeniowego (ang. underwriting).
  • 4 Przetworzony wniosek zostaje odesłany jako „akceptacja szczególnych warunków”.
  • 5 Klient miał szkodę komunikacyjną. Poprzez stronę internetową wypełnia formularz zgłoszenia szkody i wysyła do systemu QSOŚ Front Office (F.O.).
  • 6 Zgłoszenie szkody jest przetwarzane w systemie QSOŚ Back Office (B.O.).
  • 7 Po przetworzeniu wniosku towarzystwo ubezpieczeniowe kontaktuje się dalej z klientem za pośrednictwem systemu QSOŚ F.O.